https://www.pexels.com/photo/people-notes-meeting-team-7095/

Warsztaty Angular 2

Poprzednim razem zapowiadałem swoją obecność na warsztatach Angular 2 pragmatycznie. Dziś jestem już świeżo po tym wydarzeniu i chciałbym krótko podzielić się z Wami swoją opinią.

ANGULAR 2 PRAGMATYCZNIE
ANGULAR 2 PRAGMATYCZNIE

Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia do frameworka Angular 2/4, po czym zostały przedstawione wybrane zagadnienia ze standardu ECMAScript 2016. To co było potrzebne dalej, to TypeScript oraz jego podstawowe cechy i składnia. Dopiero po takim wstępie teoretycznym prelegent, Tomek Sułkowski, mógł przejść do tematu głównego.

Od tego momentu rozpoczęła się praca z kodem, więc zrobiło się radośniej;) Za pomocą Angular CLI utworzyliśmy projekt (przy okazji poznając jego zalety), który następnie otworzyliśmy w WebStormie. Pierwszy kontakt z projektem polegał na zapoznaniu się z typową strukturą plików, po czym rozpoczęliśmy pracę nad tworzeniem przykładowych modułów, komponentów, usług oraz szablonów. Finalnie udało się zrealizować prostą funkcjonalność, przy okazji korzystając z zewnętrznego API. W końcowej części warsztatów były tematy związane z migracją projektu z AngularJS do nowszych wersji frameworka.

Prowadzący chętnie dzielił się wiedzą, dobrymi praktykami oraz zaznaczał, na co zwracać uwagę, jednocześnie dzieląc się masą użytecznych linków. Merytoryczną wartość spotkania oceniam bardzo wysoko. Tak jak się spodziewałem, warsztat poszerzył w znaczny sposób moje horyzonty w dziedzinie frontendu i zachęcił do zgłębiania tematu. Jeszcze tego samego dnia kupiłem ebooka, który mam nadzieję ugruntuje zdobyte informacje.

Poprzednim razem pisałem, że Visual Studio Code będzie dla mnie wystarczające. Po warsztatach zdecydowanie zmieniłem zdanie, chcę korzystać z produktów JetBrains! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *