https://www.pexels.com/photo/brown-and-white-track-field-163444/

W blokach startowych „Daj się poznać 2017”

Daj się poznać” to idea, której nie trzeba przedstawiać czytelnikom blogosfery IT. To już 3 edycja konkursu, który stale zyskuje na popularności i rozgłosie. Pisząc w jednym wielkim skrócie, chodzi o rozwój projektu open-source oraz regularne blogowanie. Więcej szczegółów na temat konkursu organizowanego przez Macieja Aniserowicza, w tym regulamin, poznacie klikając w poniższy link.

O konkursie słyszałem już wcześniej, podczas trwania poprzednich edycji. Wtedy nie przyszłoby mi do głowy, że również ja mógłbym w nim wystartować. Myślałem, że taka rywalizacja przeznaczona jest jedynie dla programistycznych guru, jednak po przemyśleniu wiem, że chodzi o coś innego niż w typowej rywalizacji. Pewnie każdy startujący ma swoje własne cele, natomiast dla mnie kluczowa jest zwiększona motywacja do własnego rozwoju w aspekcie programowania – dlatego zdecydowałem się wziąć udział w tej edycji konkursu.

Termin rejestracji uczestników konkursu mija w zasadzie za 2 dni, więc swój udział zgłosiłem prawie na sam koniec. W ramach tego projektu zamierzam realizować sterownik domowy w oparciu o platformę Raspberry Pi. Więcej szczegółów nie będę zdradzał bo prawdę mówiąc jeszcze nie istnieją. Na razie mogę napisać jedynie tyle, że dopiero powstaje zarys koncepcji działania i realizacji, czyli co chcę zrobić i osiągnąć. Co wiadomo, to chcę wykorzystać Raspberry Pi jako platformę sprzętową (prezent od Żony, więc nie może leżeć w szufladzie i się kurzyć:)) oprogramowaną prawdopodobnie w Pythonie oraz aplikację webową w Javie. Szerszy opis stosowanych rozwiązań i technologii pojawi się w pierwszym tygodniu marca. Kody źródłowe oraz inne materiały związane z projektem będę umieszczał na GitHub.

Prawda jest taka, że nie wiem co z tego wyjdzie. W blogowaniu jestem „Świeżak”, w programowaniu w zasadzie też. Największym zagrożeniem będzie dla mnie czas, więc w konkursie mogę nie wytrwać. Nawet jeśli tak się zdarzy, nad projektem zamierzam pracować mimo to, z trochę mniejszą częstotliwością w blogowaniu i realizacji.

Gorąco zachęcam do czytania, komentowania, dawania pomysłów i informacji zwrotnej (krytyka mile widziana, ale tylko konstruktywna:)).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *