O mnie

Cześć!

Długo zastanawiałem się nad formą tej strony, czy ma wyglądać jak CV czy bardziej lekko. Decyzja podjęta, będzie mniej oficjalnie.

Nazywam się Maciek Stępniak, z wykształcenia jestem elektronikiem, choć w ścisłym zawodzie nie pracuję. Nie pracuję również w IT, choć programowanie staram się wykorzystywać do realizacji swoich bieżących zadań. Nie należy to do moich obowiązków, lecz staram się wnosić elementy kodowania do pracy, głównie jako narzędzie, w celu usprawnienia i skrócenia czasu wykonania różnych czynności. Mówiąc bardziej szczegółowo, udaje mi się przemycać trochę Pythona oraz Javy. Jest również jakiś epizod związany z C++, ale nie jestem jego wielkim fanem.

Myślę, że nie będzie przesadą jak powiem, że programowanie jest moim hobby. Zaczęło się dawno temu, gdzieś w trakcie szkoły podstawowej, w czasach wdzwaniania się do internetu, gdy w kioskach ukazywał się kurs z cyklu „Kurs programowania IBM”. W Borland Delphi 2.0 32-bit „stworzyłem” program pełniący rolę elektronicznego dzienniczka ucznia, w którym mogłem zapisywać swoje oceny czy plan lekcji. Wtedy jeszcze nie miałem bladego pojęcia o bazach danych, więc wszystkie dane przechowywałem po prostu w plikach tekstowych:)

Obecnie staram się rozwijać w kierunku aplikacji webowych, głównie Java z frameworkami oraz co nieuniknione trochę front-endu, choć nie czuję dużej mięty do CSS.

Blog ten powstał przede wszystkim na potrzeby konkursu Daj się poznać 2017, jednak nawet jak zakończę realizację na wczesnym etapie, zamierzam kontynuować to przedsięwzięcie. To, o czym będziesz mógł przeczytać na blogu oraz dlaczego postanowiłem blogować, opisałem w pierwszym poście.

Na koniec zostawiam jeszcze dwa linki do moich kont na GitHub oraz Bitbucket (na którym do tej pory operowałem). Póki co nie ma tam jeszcze zbyt wielu publicznie dostępnych projektów, ale plany są i zamierzam się poprawić. Uznałem, że kod który się tam znajduje, jest z etapu moich początków w programowaniu i nie nadaje się do tego, aby ujrzał światło dzienne. Wygląda na to, że jestem samokrytycznym perfekcjonistą i chcę pokazać się z dobrej strony:)

Jeśli coś się Tobie spodoba, coś się przyda lub masz jakieś uwagi, propozycje – zostaw komentarz. Co najważniejsze, zapraszam Cię ponownie za jakiś czas, gdy będzie więcej do czytania!